sign

Pierścienie
synchronizatora

Pierścienie synchronizatora służą do synchronizacji biegów w skrzyniach przekładniowych stosowanych w samochodach ciężarowych, autobusach i innych pojazdach mechanicznych.


Pierścienie jako odkuwki matrycowe wykonywane są w średnicach od 90mm do 250mm, nowoczesną metodą obróbki plastycznej, która gwarantuje wysoką jakość wyrobu. Istota tej metody sprowadza się do kucia pierścieni ze wstępniaków pierścieniowych w specjalnie ukształtowanych narzędziach. Odkuwki poddawane są obróbce cieplnej i wykańczającej obróbce mechanicznej – na gotowo.


Pierścienie mogą być wykonywane wg dokumentacji odbiorcy. Istnieje możliwość wykonywania pierścieni o specjalnych wymaganiach jakościowych dotyczących np. stanu powierzchni, materiału itp., wymaga to jednak odrębnych uzgodnień.


Obecnie produkujemy ponad 150 typów pierścieni m.in. do samochodów takich marek jak: Mercedes Benz, Scania, MAN, IVECO, ZF, FULLER (EATON), DAF, R.V.I. (Renault Truck). Jest to dowód nie tylko ogromnego doświadczenia posiadanego przez zakład w tej dziedzinie ale również efekt zaufania którym obdarzyli nas nasi odbiorcy zarówno krajowi jak i zagraniczni.


Stosowane materiały: wg PN-EN 10084 – 16MnCr5 i 20MnCr5

Osoba kontaktowa

Adrian Meller
tel. +48 61 895 29 10
E-mail