Otoczenie
społeczne
Społeczna odpowiedzialność biznesu (CSR) to odpowiedzialny sposób funkcjonowania firmy w przestrzeni społecznej i ekonomicznej. Zdajemy sobie sprawę, że działamy w określonym otoczeniu i jak ważne jest utrzymywanie dobrych relacji z klientami, z pracownikami, dostawcami i społecznością lokalną. Dlatego w miarę możliwości udzielamy wsparcia tym, którzy tego potrzebują.
Wsparcie lokalnej społeczności
Nasza firma od wielu lat angażuje się w działania wspierające lokalne inicjatywy, które często bez dodatkowych środków finansowych nie mogłyby funkcjonować na szeroką skalę. Aktywnie wspieramy wydarzenia organizowane przez Urząd Miasta i Gminy Swarzędz, takie jak np. Dni Swarzędza. Wraz z Piaseczyńską Fundacją Ekologiczną organizujemy regionalne eliminacje do ogólnopolskich konkursów: Turnieju Maszyn Wiatrowych i Turnieju Maszyn Wodnych dla uczniów szkół podstawowych.
Objęliśmy patronatem amatorską drużynę piłkarską FAS KS FAŁKOWO. Wspierana przez nas drużyna odnosi sukcesy, obecnie awansowała do A- klasy, z czego jesteśmy niezmiernie dumni.
Pracownicy
Od początku swojej działalności dążyliśmy do zbudowania silnego zespołu Pracowników. Siła naszej firmy tkwi w wykwalifikowanej kadrze i w przyjaznej atmosferze pracy. Wielu spośród nas to Pracownicy z wieloletnim stażem. Wielu to kolejne pokolenia zasłużonych Pracowników. Razem tworzymy dynamiczny zespół osób ukierunkowanych na wspólny cel, jakim jest sukces firmy.
Zwracamy szczególną uwagę na organizację stanowisk pracy pod kątem minimalizacji jej wpływu na możliwość występowania zagrożeń, stosując nowoczesne urządzenia i zautomatyzowane linie technologiczne z uwzględnieniem zasad ergonomii oraz stosowania bezpiecznych dla pracowników materiałów. Dodatkowo, inwestycje w park maszynowy skierowane są na urządzenia, których wydajność jest na wysokim poziomie, co również umożliwia realizację pracy przy mniejszym lub tym samym obciążeniu dla pracownika.
Organizujemy letnie spotkania integracyjne dla pracowników naszej firmy i ich rodzin, podczas których umożliwiamy zwiedzanie zakładu.
Ochrona środowiska
W ramach naszej działalności dużą wagę przywiązujemy do zagadnień ochrony środowiska. Dbamy o ekologię poprzez prowadzenie racjonalnej gospodarki materiałami, energią, wodą i papierem. Na bieżąco prowadzimy i stale doskonalimy działania mające związek z :
- zarządzaniem surowcami, energią i zasobami naturalnymi
/ poprzez ograniczanie zużycia energii elektrycznej, surowców i zasobów naturalnych, poprzez zmiany w organizacji pracy, wprowadzanie innowacji i zmiany technologiczne, a także proekologiczne inwestycje/ - zarządzanie emisją do atmosfery
/ poprzez zapobieganie emisjom do powietrza już na etapie projektowania procesu produkcji, prowadzenie pomiarów, monitorowanie i analizę emisji/ - zarządzanie ściekami
/ poprzez ograniczenie zużycia wody, zmniejszenie ilości ścieków, unikanie powstawania ścieków zawierających substancje niebezpieczne/ - zarządzanie odpadami
/ poprzez recycling, segregowanie, przekazywanie do utylizacji /
Podejmujemy działania zmierzające do optymalizacji procesów technologicznych, w celu zwiększenia wydajności przy jednoczesnym mniejszym oddziaływaniu na środowisko.
Ponadto na terenie naszej firmy zastosowano takie rozwiązania jak:
- przyzakładowa oczyszczalnia ścieków bytowych,
- wykorzystanie ciepła podchodzącego z pieca do wyżarzania do ogrzewania hali produkcyjnej,
- wprowadzenie ekologicznych rozwiązań czerpania energii ze źródeł odnawialnych poprzez zainstalowanie kolektorów słonecznych,
- zastosowanie w pomieszczeniu oczyszczalni urządzenia filtrującego o bardzo wysokiej skuteczności,
- ograniczenie zużycia wody na cele technologiczne poprzez zastosowanie zamkniętego obiegu wody chłodniczej
- zastosowanie nowoczesnego systemu wentylacji i filtracji powietrza z hali kuźni,
- zainstalowanie energooszczędnych lamp na całej hali produkcyjnej,
- wprowadzenie racjonalnej gospodarki odpadami, której celem jest przekazywanie do odzysku odpadów powstających w procesie produkcyjnym.
W ramach wypracowanej przez nas strategii zrównoważonego rozwoju oraz realizacji celów ONZ : 7. CZYSTA I DOSTĘPNA ENERGIA oraz 13. DZIAŁANIA W DZIEDZINIE KLIMATU, określiliśmy cele redukcji gazów cieplarnianych dla zakresu 1 i 2:
- zobowiązujemy się do redukcji emisji w zakresie 1 i 2 o 10% do roku 2024 względem roku bazowego 2022,
- zobowiązujemy się do maksymalnej redukcji intensywności emisji w zakresie 2 do roku 2030.
Wsparciem w realizacji celów redukcji gazów cieplarnianych są m.in. prowadzone procesy inwestycyjne w unowocześnienie parku maszynowego oraz rozbudowę farmy fotowoltaicznej oraz zmiany w miksie produkcji energii w Polsce.