sign

O firmie

Historia powstania naszej firmy sięga roku 1946, kiedy to w Swarzędzu rozpoczął działalność Zakład Metalurgiczny. Początkowo firma zajmowała się produkcją wyrobów armatury przemysłowej – zasuw, kurków, zaworów. Wysoka jakość i solidne wykonanie produktów zdobyły zaufanie nabywców,
a marka zaczęła być rozpoznawalna na rynku krajowym i europejskim.
Ostatnie lata naszej działalności to okres znacznej specjalizacji oraz inwestycji
w produkcji elementów kutych, odkuwek matrycowych wykonywanych z metali kolorowych oraz stali. W 2010 roku przenieśliśmy nasz zakład z centrum Swarzędza do nowoczesnej siedziby w Rabowicach.

Podstawową gałęzią naszej produkcji są wyroby dla rynku motoryzacyjnego – w szczególności pierścienie synchronizatora skrzyni biegów, stosowane w wielu czołowych markach samochodowych.

Produkujemy także korpusy wodomierzy i ciepłomierzy (w tym ciepłomierze ultradźwiękowe) na cały rynek europejski w oparciu o wszystkie wymagania dotyczące kontaktu z wodą pitną.

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w produkcji zaworów do butli gazowych i jesteśmy jedynym ich producentem w tej części Europy.

Uzupełnienie naszej produkcji stanowią różnorodne odkuwki matrycowe z mosiądzu, brązu i stali dedykowane pod indywidualne potrzeby naszych klientów.

Dzięki stałemu unowocześnianiu parku maszynowego, automatyzacji procesów kucia, zakupie specjalistycznych obrabiarek, nasze wyroby mogą z powodzeniem konkurować
nie tylko na rynku krajowym ale i globalnym. Eksportujemy ponad 40% naszej produkcji,
a wyroby naszej firmy można spotkać w wielu krajach Unii Europejskiej, a także w Stanach Zjednoczonych.

Obecnie zatrudniamy ok. 150 pracowników, silnie się rozwijamy – w obszarze nowych technologii, parku maszynowego oraz nowych klientów.